Skontaktuj się z naszymi specjalistami
Formularz kontaktowy

Outsourcing płac

Czym jest payroll? Założenia outsourcingu usług płacowych

Payroll, czyli outsourcing płac, polega na zatrudnieniu zewnętrznej firmy do wykonywania czynności związanych z naliczaniem wynagrodzeń dla pracowników i obliczaniem wysokości potrącanych składek. Jest jednym z narzędzi współczesnego biznesu i wchodzi w zakres usług świadczonych przez Contract Administration.

Outsourcing płac, to usługa, która obejmuje naliczanie wynagrodzeń dla pracowników, obliczanie składek na ubezpieczenie społeczne i zdrowotne, zgodnie z prawem pracy, prawem podatkowym oraz specyfiką danego przedsiębiorstwa. Outsourcing płac, jaki świadczymy w ramach naszych usług, ma na celu usprawnienie Państwa procesów biznesowych w obszarze obsługi płac. Współpraca z nami gwarantuje bezpieczeństwo oraz pewność, że obsługa wynagrodzeń dla pracowników znajduje się w rękach profesjonalistów.

Usługi płacowe kierujemy do małych, średnich firm, korporacji, ale również do przedsiębiorstw nie posiadających siedziby w Polsce, a zatrudniających pracowników na terytorium Polski.

 

Outsourcing płac – zakres obsługi płacowej

Nasze usługi obejmują całość procesu związanego z naliczaniem wynagrodzeń Państwa pracowników, a także wynikających z nich zobowiązań wobec US, ZUS itp. Przekazujecie nam Państwo cały zakres działań związanych z obsługa płacową, a my gwarantujemy:

 • prawidłowe, terminowe i z zachowaniem całkowitej poufności naliczanie wynagrodzeń Państwa pracowników
 • przygotowanie instrukcji do realizacji płatności wynagrodzeń Państwa pracowników oraz pochodnych zobowiązań (ZUS, US, PFRON)
 • przygotowanie i udostępnienie Państwa pracownikom na portalu pracowniczym Asistar poniższych dokumentów:

    - indywidualne druki ZUS RMUA zintegrowane z paskami płacowymi

    - przygotowanie indywidualnych druków ZUS IMIR

    - zaświadczenia o wynagrodzeniu

    - deklaracje PIT

  • sporządzanie wymaganych prawem deklaracji z tytułu zobowiązań ustawowych wobec US, ZUS i PFRON
  • wsparcie w kontaktach z US, ZUS, PFRON w przypadku kontroli
  • przygotowanie pliku do modułu księgowego
  • rozliczanie świadczeń pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa
  • współpracę z Państwa audytorami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

  Poza standardowymi działaniami w ramach prowadzenia płac, model współpracy elastycznie dopasowujemy do Państwa indywidualnych potrzeb, proponujemy także obsługę w zakresie:

  • Przygotowania zaświadczeń Rp-7
  • Obsługę zajęć administracyjnych i komorniczych
  • Przygotowania w ustalonych terminach raportu rezerw urlopowych
  • Przygotowania korekt raportów rozliczeniowych ZUS
  • Opracowania innych zestawień i raportów wymaganych w Państwa organizacji.

  Jakie korzyści zapewnia payroll?

  • Payroll pozwala na terminowe i wolne od błędów naliczanie płac oraz sporządzanie listy płac. Dzięki temu pracownicy mają pewność, że otrzymają wynagrodzenie bez opóźnień i że ich składki zostaną poprawnie naliczone i odprowadzone. Kompleksowy outsourcing kadrowo-płacowy to gwarancja terminowego i solidnego wykonania zleconych usług oraz ochrona przed konsekwencjami błędów niedoświadczonych pracowników.
  • Usługi płacowe świadczone przez Contract Administration są wykonywane wedle określonego harmonogramu. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko powstania zaległości czy zaniedbań, co daje komfort właścicielom firm korzystających z usługi payroll i zapewnia poczucie bezpieczeństwa pracownikom w kontekście prawidłowego i terminowego naliczania wynagrodzenia.
  • Zewnętrzne usługi płacowe pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Zamiast tworzyć odrębny dział w firmie lub szkolić pracowników w dziedzinie kadr i płac, można zainwestować w zewnętrznego dostawcę usług. Dzięki temu firma może funkcjonować sprawnie, bez obaw o błędy i zaległości. Możliwa jest optymalizacja kosztów zatrudnienia stałych pracowników. Pozwala to skupić się na głównych obszarach działalności.
  • Jasne zasady świadczenia usługi payroll i z góry ustalone koszty umożliwiają lepszą kontrolę firmowych finansów, niż gdy koszty związane z działaniami kadrowo-płacowymi rozliczane są po ich wykonaniu. Sprawia to, że korzyścią z outsourcingu w zakresie płac jest możliwość bardziej precyzyjnego zaplanowania budżetu przedsiębiorstwa oraz większa kontrola wydatków.
  • Zaletą usługi payroll jest wsparcie specjalistów od spraw płacowych w razie kontroli zewnętrznej z urzędu. Doświadczeni eksperci służą pomocą w kontaktach z urzędnikami podczas i po kontroli w sprawie jej wyników. Nie wymaga to od przedsiębiorstwa dodatkowych nakładów finansowych i może przyczynić się do tego, że ewentualne wątpliwości zostaną wyjaśnione szybko i sprawnie dzięki transparentności prowadzonych działań
  • Na życzenie przed rozpoczęciem działań w ramach usługi payroll przeprowadzamy audyt kadrowo-płacowy. Pozwala on na analizę dotychczas stosowanych rozwiązań w zakresie płac i kadr oraz pomaga znaleźć optymalne rozwiązania dla konkretnej firmy. Dzięki temu outsourcing płac może być jeszcze bardziej skuteczny i dopasowany do potrzeb przedsiębiorstwa.
  • Korzyściami płynącymi z outsourcingu płac dla firmy korzystającej z usług zewnętrznych fachowców są bezpieczeństwo i poufność danych. Dane umożliwiające rozliczanie czasu pracy i naliczanie wynagrodzenia przekazywane Contract Administration są zabezpieczone przed kradzieżą i wykorzystywane wyłącznie w celu, w jakim zostały udostępnione. Dzięki temu firma korzystająca z usługi payroll nie musi we własnym zakresie dodatkowo dbać o właściwe administrowanie tymi danymi. Pozwala to zaoszczędzić pieniądze i inne zasoby (np. powierzchnię biura czy zużycie sprzętu komputerowego).

  Podsumowując, największe zalety outsourcingu płac to zminimalizowanie ryzyka błędów w naliczaniu płac i składek na linii pracownicy – pracodawca oraz pracodawca – urzędy, terminowość wykonania powierzonych zadań oraz poufność danych.

  Dlaczego payroll w Contract Administration?

   • Payroll oraz outsourcing kadr oferowane przez Contract Administration to gwarancja najwyższej jakości wykonania usług płacowych i kadrowych. Potwierdza to certyfikat ISO 9001, który przyznawany jest za wdrożenie i stosowanie Systemu Zarządzania Jakością. Jest on zapewnieniem, że nasze usługi są utrzymywane stale na wysokim poziomie i nieustannie ulepszane.
   • Gwarantujemy naszym klientom także bezpieczeństwo powierzanych nam danych, co potwierdza kolejny certyfikat uznawany międzynarodowo – ISO 27001. To certyfikat potwierdzający wdrożenie i stosowanie Systemu Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji. Ponadto usługi płacowe świadczymy w oparciu o aktualne przepisy prawne dotyczące ochrony danych osobowych.
  • Specjalista kadr i płac powinien dysponować nie tylko doświadczeniem, ale także solidną wiedzą w danej dziedzinie. Dlatego w Contract Administration outsourcing opiera się na działaniu ekspertów nieustannie aktualizujących swoją wiedzę i podnoszących kwalifikacje. Sprawia to, że usługa payroll wykonywana jest zgodnie z najwyższymi standardami.
  • W Contract Administration outsourcing płac prowadzi 250 specjalistów. Umożliwiamy Państwu korzystanie z naszych usług online oraz stacjonarnie w czterech centrach usługowych w Polsce – w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie oraz w  Łodzi, a także w trzech oddziałach za granicą – w Pradze, Brnie i Bratysławie.
  • Oferujemy naszym klientom elastyczne dopasowanie oferty do indywidualnych potrzeb. Outsourcing w dziedzinie kadr i płac daje dostęp nie tylko do fachowców w tych dziedzinach, ale także do narzędzi ułatwiających prowadzenie działalności. Razem z innymi usługami oferujemy outsourcing kooperacyjny. Polega on na umożliwieniu Państwu pracy na naszych systemach informatycznych.
  • Zapewniamy dostęp do portalu Asistar, który umożliwia pracownikom pobieranie pasków płacowych i PIT-ów w wersji elektronicznej, a także rejestrowanie nieobecności czy składanie wniosków o urlop. Jest to rodzaj automatyzacji działań kadrowo-płacowych. Dzięki temu rozwiązaniu pracownicy i pracodawca zyskują przejrzystość, oszczędzają czas i pieniądze.
  • Korzystając z naszych usług, mają Państwo pewność, że lista płac oraz obliczanie potrąceń będą bezbłędne. Możemy to zagwarantować dzięki ponad dwudziestopięcioletniej działalności w branży usług kadrowo-płacowych. Zdobyte w tym czasie doświadczenie pozwala nam świadczyć usługi płac zgodnie z obowiązującymi standardami i dbałością o szczegóły.
  Nasi Klienci
  • Warto wybrać Contract Administration również dlatego, że monitorujemy na bieżąco zmiany w zakresie prawa pracy, ubezpieczeń społecznych i prawa podatkowego. Sprawia to, że możemy Państwa aktywnie wspierać, gwarantując jakość naszych usług. Pozwala to tworzyć długoletnie, partnerskie relacje oparte na profesjonalizmie i zaufaniu.
  • Dowodem wysokiej jakości naszych usług outsourcingu płac jest wieloletnia działalność Contract Administration i fakt, że w tym czasie zaufało nam ponad 500 klientów. Działamy na rzecz małych, średnich przedsiębiorstw i organizacji, korporacji i firm, które nie posiadają siedziby w Polsce, ale zatrudniają pracowników na terytorium Polski.
  500+
  Zadowolonych klientów
  80000+
  Zadowolonych pracowników naszych Klientów

  Kontakt

  Skontaktuj się z naszymi specjalistami

  Oddziały w Polsce
  Warszawa
  Contract Administration
  Sp. z o.o.
  ul. Hrubieszowska 2
  01-209 Warszawa, Polska
  tel. +48 22 295 3200
  fax. +48 22 295 3301
  Oddziały w Polsce
  Wrocław
  Contract Administration
  Sp. z o.o.
  ul. Strzegomska 142A
  54-429 Wrocław, Polska
  tel. +48 71 733 1300
  fax. +48 71 733 1301
  Oddziały w Polsce
  Kraków
  Contract Administration
  Sp. z o.o.
  ul. Smoleńsk 18/1
  31-112 Kraków, Polska
  tel. +48 12 334 9100
  fax. +48 12 334 9101
  Oddziały w Polsce
  Łódź
  Contract Administration
  Sp. z o.o.
  ul. Nawrot 114
  90-029 Łódź, Polska
  tel. +48 42 671 8560
  fax. +48 42 671 8561

  Contract Administration

  City Business Center 5 Karadžicova 16
  821 08 Bratysława
  ✆: +421 2 502 033 00

  Contract Administration

  Masarykova 34/413
  602 00 Brno
  ✆: +420 542 425 824

  Contract Administration
  Sp. z o.o.

  ul. Hrubieszowska 2
  01-209 Warszawa
  ✆: +48 22 295 3200

  Contract Administration
  Sp. z o.o.

  ul. Strzegomska 142A
  54-429 Wrocław
  ✆: +48 71 733 1300

  Contract Administration
  Sp. z o.o.

  ul. Smoleńsk 18/1
  31-112 Kraków
  ✆: +48 12 334 9100

  Contract Administration
  Sp. z o.o.

  ul. Nawrot 114
  90-029 Łódź
  ✆: +48 42 671 8560

  Contract Administration

  U Garáží 1611/1 Praha 7 Holešovice
  Praga
  ✆: +420 221 111 611

  Słowacja

  Bratysława

  Czechy

  Brno, Praga

  Polska

  Warszawa, Wrocław, Kraków, Łódź

  Wybory dotyczące plików cookie na tej stronie

  Firma Contract Administration Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością może korzystać z plików cookie, aby przechowywać informacje na temat logowania, zbierać dane w celu optymalizowania funkcjonalności witryny i dostarczać reklamy dopasowane do Twoich zainteresowań. W opisany poniżej sposób wybierz, czy ta witryna może używać funkcjonalnych lub reklamowych plików cookie.

  Zamknij Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką dotyczącą cookies. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce.